Кристина Петковска

Најпрво сакам да кажам дека сајтов ви е одличен фалеше еден ваков.

Значи моето прашање е како да симанм видео клип од Youtube?
Имам слушнато дека е можно да се снимат видеата на компјутер но незнам како. Ако може некој да ми помогне би му била благодарна.

 • Сподели:
 • Twitter
 • 2
 • Ми се допаѓа

Пријави прашање

Најдобар одговор

Daniel

Daniel 25 јул 2009 во 04:08

Пробај преку http://www.youddl.com

Го внесуваш линкот од видеото во Video URL и ќе ти ги даде директните линкови за преземање.

 • Ми се допаѓа

Одговори (39)

Јован

Јован 25 јул 2009 во 05:04

Има повеќе начини за слимнување на клипови од Youtube.Едната ви е опишана од Даниел која што е полесна, а другата е преку Youtube Downloader програмата која што можете да ја слимнете од следниот линк (http://download.cnet.com/3001-2071_4-10647340.html?spi=15a546b176169caa22caea1c273507f1). После слимувањето на програмата потребно е нејзина инсталација

 • Ми се допаѓа
Daniel Janev

Daniel Janev 25 јул 2009 во 19:39

пробај со http://www.keepvid.com
мислам дека е најбрз и наједноставен начин

 • Ми се допаѓа
Ненад

Ненад 27 јул 2009 во 23:12

И ја би ти ја препорачал YouTube downloader програмата. Врши работа а и симнатото видео потоа можеш да го конвертираш во mp3 фајл.

 • Ми се допаѓа
Ике

Ике 19 авг 2009 во 19:31

Доколку користиш Мозила Фајрфокс ти препорачувам да го инсталираш додатокот
Fast Video Download . Со само еден клик можеш да го симнеш клипот. Ги поддржува YouTube, Vimeo, MetaCafe, RedTube, Google videoѕ... сите страни кај што има клипови, било која.
Симни го од: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3590

А ако не користиш мозила тогаш и јас би ти го препорачал линкот што ти го даде Даниел

 • Ми се допаѓа
Дејан

Дејан 19 авг 2009 во 20:36

ја симнувам преку RealPlayer (www.real.com). Над секој клип си има копче download video и само кликнуваш на него и ти го симнува у flv формат

 • Ми се допаѓа
Ivan Mihajlovic

Ivan Mihajlovic 21 авг 2009 во 09:48

ke si kupis simnuvac za youtube :-)

 • Ми се допаѓа
Boro Kitanoski

Boro Kitanoski 21 авг 2009 во 16:36

Youtube downloader е добар за Youtube и само неколку други сајтови. Јас лично сум најзадоволен од Ask&Record Toolbar http://applian.com/asktoolbar/ Работи на многу сајтови со видеа на кои сум налетал.

 • Ми се допаѓа
Новица
 • Ми се допаѓа
Bojana Petrova

Bojana Petrova 04 сеп 2009 во 00:35

jas simnuvam videa preku http://zamzar.com :)) brzo i efikasno.

 • Ми се допаѓа
Z
 • Ми се допаѓа
Благој Капсаров

Благој Капсаров 10 сеп 2009 во 13:19

Мала инструкција што ќе ви го олесни користењетo на Firefox, за присвојување на содржини од интернет што се поголеми од 1MB (YouTube, flash видео, shockwave игра, песна, филм, музика или слично од Firefox Cache папката)*.
http://kapsarovb.blog.com.mk/node/214339

 • Ми се допаѓа
perobudala

perobudala 21 сеп 2009 во 18:04

@Ненад ... сигурен си дека уште може преку youtube downloader -от пошо сеа од пред некое време на било кој линк од утубе прави no flash video found ?

 • Ми се допаѓа
Супер Одговор

Супер Одговор 24 сеп 2009 во 17:21

Ако користиш mozila firefox симни си го "Download helper" (add-on).
Со него можеш многу ствари да симнуваш (mp3, youtube клипчиња...)

 • Ми се допаѓа
MB

MB 25 сеп 2009 во 18:45

само со Real Player, најдобар е

 • Ми се допаѓа
Max Bratman
 • Ми се допаѓа
Marijan Karovski

Marijan Karovski 29 сеп 2009 во 00:34

Јас би ти го препорачал Orbit Downloader (www.orbitdownloader.com). Не само од YouTube, туку сите видеа на интернет можеш да ги фатиш.

 • Ми се допаѓа
nikola matkovski

nikola matkovski 02 окт 2009 во 18:25

http://www.dvdvideosoft.com/
тука имаш све што ти треба за симнување и конвертирање:D

 • Ми се допаѓа
СарЧе СлаТкаРисТика

СарЧе СлаТкаРисТика 23 окт 2009 во 11:56

Па да као шо пишуе погоре има поише начини. Ја на пр симињам со YouTube Downloader и задоволна сум!:D

 • Ми се допаѓа
goce

goce 16 ное 2009 во 00:08

Ама зошто толку прашања? REAL player ви е бесплатен(основна верзија).преземете го од http://www.real.com/    инсталирајте го(интернетот мора да ви стои уклучен додека се инсталира), и секое видео кое се појавува во firefox може да се симне без исклучок. ако имате проблем пишете на goce3d@hotmail.com и ќе ви опишам подетално кога ќе сум полсободен за пишување. Значи без исклучок симнува секое видео. Поздрав !

 • Ми се допаѓа
Zoki Karakolev

Zoki Karakolev 22 ное 2009 во 00:30

http://www.listentoyoutube.com/                 внесуваш URL , ти го конвертира во mp3 format и го симнуваш! Брзо и ефикасно :)

 • Ми се допаѓа
Илија Деревјов
 • Ми се допаѓа
Asta La Vista

Asta La Vista 21 дек 2009 во 22:50

Наједноставен начин е преку оваа веб страна
http://keepvid.com

 • Ми се допаѓа
Melina

Melina 23 јан 2010 во 20:43

treba da ja imas instalirano youtube programata

 • Ми се допаѓа
Hakuna Matata

Hakuna Matata 19 фев 2010 во 19:27

со youtube downloader е најлесно или само пиши Ок пред youtube и стисни на ентер и ќе ти се отвори прозорец за зачувување

 • Ми се допаѓа
АЛВИН

АЛВИН 24 фев 2010 во 22:48

jas bi ti go preporacal ant.com ako mozes da go instaliras pobrz nacin od toa nema

 • Ми се допаѓа
Ice Boy

Ice Boy 07 мар 2010 во 21:30

http://download.cnet.com/YouTube-Downloader/3000-2071_4-10647340.html?tag=mncol
Најпрво симни го овој програм и потоа копирај го линкот на клипот и залепи го овде :)

 • Ми се допаѓа
В.Т.

В.Т. 13 мар 2010 во 23:47

Зошто ги комплицирате толку работите едноставен начин за симињање е пред youtube во линкот да пишете kiss пр: http://www.kissyoutube.com/watch?v=qrO4YZeyl0I&feature=fvst

 • Ми се допаѓа
Viper
 • Ми се допаѓа
Yudhisthira
 • Ми се допаѓа
Ѓорѓи Сламков

Ѓорѓи Сламков 28 јул 2010 во 12:09

да, дефинитивно http://www.dvdvideosoft.com/ наједноставно и најкорисно за се не само од видео во мп3.. :)

 • Ми се допаѓа
Човек

Човек 21 дек 2010 во 19:15

најдобар ти е реал плејер .

 • Ми се допаѓа
Човек

Човек 22 дек 2010 во 10:11

real player и немаш галје чудо од програмче,не само на youtube туку секој видео клип ќе можеш да го симнеш од интернет

 • Ми се допаѓа
BS Player

BS Player 18 фев 2011 во 17:08

listetoyoutube.com најдобро

 • Ми се допаѓа
BS Player
 • Ми се допаѓа
Марко

Марко 14 мар 2011 во 15:14

Преку јутуб довнлоадер јас симнувам.

 • Ми се допаѓа
nikola
 • Ми се допаѓа
Трајан Петков
 • Ми се допаѓа
Наум Пеликудовски

Наум Пеликудовски 07 апр 2012 во 18:08

Јас користам videoconverter.org- симнува во сите форми/ ави, мп4, мп3/

 • Ми се допаѓа
Ќиро
 • Ми се допаѓа

Најави се и одговори на ова прашање