Ace Angelovski
 • Сподели:
 • Twitter
 • 0
 • Ми се допаѓа

Пријави прашање

Одговори (10)

Димитар Клашнеев

Димитар Клашнеев 30 сеп 2011 во 15:37

Во Гевгелија има место кое се вика Смрдлива Вода и има чешма од водата, водата е минерална и е сварно смрдлива :) но во твојата ситуација ти помага 100%. појди до таму наполни си и само пиј и немај гајле го маваш каменот... :) поздрав

 • Ми се допаѓа
Ace Angelovski
 • Ми се допаѓа
Јовица

Јовица 30 сеп 2011 во 16:03

Немој да те лажат по лекари да пиеш лекови (апчиња) за топење на камен во жолчка зошто тие лекови се премногу јаки... ќе ти ги стопат камењата ако не ти се многу големи или ако ти се големи ќе ти се намалат али најлошата работа е тоа што покрај камењата ќе ти попаѓаат пола заби... знам по мајка ми... иста приказна... и на крај ништо...џабе парите, џабе и паднаа пола заби, отиде на ласерска операција и и ја отстранија жолчката... пробај само со природни лекови.

 • Ми се допаѓа
Ivana Gjorgieva

Ivana Gjorgieva 30 сеп 2011 во 16:31

Baba mi imase i piese eden caj, i za kratko vreme i gi snema. Nekade od Vinicko i go nosea. Moze da prasam, da ti kazam, znam deka na mnogu luge posle poracuvase i site bea zadovolni.

 • Ми се допаѓа
Robert Ristov

Robert Ristov 30 сеп 2011 во 16:42

samo vo gevgelija taa smrdlivata voda i jas imam slusnato
samo toa vidi a inace so lekovi ke e upropastis samo

 • Ми се допаѓа
Благојче М

Благојче М 30 сеп 2011 во 20:24

Би ти препорачал да одиш во село Пашинорувци. Таму живее една бабичка и знае како се лечи. Биди сигурен дека ќе ги извадиш на татко ми му помогна.
Поздрав!

 • Ми се допаѓа
Gabriel

Gabriel 30 сеп 2011 во 23:22

пробај со зелени сокови ама во бленер праени

 • Ми се допаѓа
igoresku

igoresku 01 окт 2011 во 10:42

Пробај со смрдливата вода или со некои чаеви, но ако ти згусти не си играј со животот и оди на лекар. Во одредена фаза од развојот на камењата ништо не помага освен операција. Затоа следи го нивниот развој по пат на прегледи и пробај прво на природен начин да ги отстраниш, ама и тука пази што пиеш. Една моја другарка проба жолтицата да ја излечи со некоја мешавина што и ја дала некоја баба, па заврши со дијабетис и тоа во фаза кога мораше итно во болница. Пробај природно, но ништо не сфаќај здраво за готово. Користи ја медицината барем за снимање на камењата ако не сакаш веднаш со лекови.

 • Ми се допаѓа
Elena Nikolovska
 • Ми се допаѓа
Daniel Manevski

Daniel Manevski 11 дек 2011 во 19:51

"Elena" moze li da mi odgovoris zosto da ne e so operacija????
Na sestra mi i otkrija kamen vo zolcka i bez nikakvi vodi i lekovi zakazavme operacija vo Skopje.
Operacijata e laserska sto znaci deka ne ti ja vadat zolckata nadvor i da ja secat nego ti pravat 2-3 dupciki na stomak i go otstranuvaat...2-3 dena posle toa miruvas i za nedela dena si kako nov...
Posle mesec dena na Baba mi i otkrija 3milimetra i zakazavme i za nea...koga go izvadija bese 2 centimetra....
Prasanjeto e sto ako pojde kamenot nakaj besikata? dali ke bide kasno ili ke moze nekoj da gi izdrzi tie bolovi?????
Golem si razmisli
Pozdrav

 • Ми се допаѓа

Најави се и одговори на ова прашање